ŽILINA: Prerušenie distribúcie elektrickej energie – Vlčince, Hliny, Solinky, Bôrik, Staré mesto, Bánová, Zástranie

0
1333
Foto: TASR.

Prerušenie distribúcie elektrickej energie – Vlčince, Hliny, Solinky, Bôrik, Staré mesto, Bánová, Zástranie

 • 12. 4. 2021 od 7.30 do 15.30 hod. bude prerušená distribúcia elektriny na sídlisku Vlčince (ulice Černovská, Námestie Ľ. Fullu, Sv. Bystrika, Sv. Cyrila a Metoda, Sv. Gorazda –  konkrétne popisné čísla domov a EIC kódy odberných miest sú v priloženom zozname).
 • 12. 4. 2021 od 7.30 do 15.30 hod. bude prerušená distribúcia elektriny v Starom meste (ulica Košická – konkrétne popisné čísla domov a EIC kódy odberných miest sú v priloženom zozname).
 • 14. 4. 2021 od 7.30 do 15.30 hod. bude prerušená distribúcia elektriny v Bánovej (ulice Bláhova, Do Stošky, Družstevná, Jabloňová, Jedľová, Mesačná, Námestie sv. Jána Bosca, Oslobodenia, Osvety  – konkrétne popisné čísla domov a EIC kódy odberných miest sú v priloženom zozname).
 • 15. 4. 2021 od 6.30 do 12.30 hod. bude prerušená distribúcia elektriny na sídlisku Vlčince (ulice Gemerská, Martinská – konkrétne popisné čísla domov a EIC kódy odberných miest sú v priloženom zozname).
 • 16. 4. 2021 od 7.30 do 13.30 hod. bude prerušená distribúcia elektriny na sídlisku Hliny (ulice Ambra Pietra, Antona Bernoláka, Daxnerova, Halašova, Juraja Slottu, Kollárova, Suvorovova, Vajanského – konkrétne popisné čísla domov a EIC kódy odberných miest sú v priloženom zozname).
 • 16. 4. 2021 od 7.30 do 13.30 hod. bude prerušená distribúcia elektriny v Starom meste (ulice Komenského, Veľká Okružná – konkrétne popisné čísla domov a EIC kódy odberných miest sú v priloženom zozname).
 • 16. 4. 2021 od 7.30 do 16.30 hod. bude prerušená distribúcia elektriny v Zástraní (ulice Hlavná cesta, Hore humnami, Kostolná ulica, Kubov dvor, Kultúrna ulica, Na chotári, Pod cintorínom, Stará cesta, Školská, Športová  – konkrétne popisné čísla domov a EIC kódy odberných miest sú v priloženom zozname).
 • 19. 4. 2021 od 7.30 do 16.30 hod. bude prerušená distribúcia elektriny na sídlisku Hliny (ulice Antona Bernoláka, Čajakova, Juraja Fándlyho, Puškinova   – konkrétne popisné čísla domov a EIC kódy odberných miest sú v priloženom zozname).
 • 20. 4. 2021 od 7.30 do 13.30 hod. bude prerušená distribúcia elektriny na Bôriku (ulica Alexandra Rudnaya – konkrétne popisné čísla domov a EIC kódy odberných miest sú v priloženom zozname).
 • 20. 4. 2021 od 7.30 do 13.30 hod. bude prerušená distribúcia elektriny na sídlisku Solinky (ulice Borová, Centrálna, Jaseňová, Osiková – konkrétne popisné čísla domov a EIC kódy odberných miest sú v priloženom zozname).
 • 21. 4. 2021 od 7.30 do 16.30 hod. bude prerušená distribúcia elektriny v Zástraní (ulice Do Magúr, Hlavná cesta, Na chotári – konkrétne popisné čísla domov a EIC kódy odberných miest sú v priloženom zozname).
 • 22. 4. 2021 od 7.30 do 16.30 hod. bude prerušená distribúcia elektriny na sídlisku Vlčince (ulice Martinská, Obežná – konkrétne popisné čísla domov a EIC kódy odberných miest sú v priloženom zozname).
 • 23. 4. 2021 od 7.30 do 15.30 hod. bude prerušená distribúcia elektriny na sídlisku Vlčince (ulice B. S. Timravy, Bulharská, Námestie J. Borodáča, Námestie Ľ. Fullu, Nanterská, Pittsburgská, Slovanská, Sv. Cyrila a Metoda, Sv. Svorada a Benedikta, Záborského – konkrétne popisné čísla domov a EIC kódy odberných miest sú v priloženom zozname).

Prerušenie distribúcie elektriny je z dôvodu plánovaných prác na zariadeniach distribučnej sústavy. V zmysle platnej legislatívy nevzniká odoberateľom nárok na náhradu škody, ktorá bola spôsobená prerušením distribúcie elektriny v dôsledku prác na zariadeniach distribučnej sústavy.

Pre bližšie informácie kontaktujte priamo Stredoslovenskú distribučnú na telefónnej linke: 0800 159 000 alebo e-mailom: prevadzkovatel@ssd.sk.

Chcete vedieť o odstávke elektriny v predstihu? Registrujte sa a využite bezplatné oznámenia

Napriek tomu, že spoločnosť Stredoslovenská distribučná (SSD) informuje o plánovaných odstávkach elektrickej energie v predstihu, predsa sa môže stať, že oznam včas nezaregistrujete. Najjednoduchší spôsob, ako sa dozvedieť o plánovanej odstávke elektriny priamo a s dostatočným časom na prípravu, je bezplatná registrácia odberateľov na internetovej stránke SSD: www.ssd.sk v časti Webkontakty. Registrácia je jednoduchá, trvá iba chvíľu a okrem kontaktných údajov je k nej potrebný iba EIC kód odberného miesta. Nachádza sa na zmluve s dodávke elektriny, prípadne na faktúrach. SSD informuje o odstávke SMS správou alebo emailom priamo vás a s dostatočným predstihom tri týždne. Rovnako v súkromných spoločnostiach je lepšie vedieť o odstávke elektriny vopred, ako zrazu prerušiť prácu na zvyšok zmeny. Služba ale funguje len v prípade plánovaných odstávok. Poruchy distribučnej siete, ktoré vznikajú napríklad vplyvom extrémneho počasia alebo rôznych kolízií, sa predvídať nedajú. Stránka www.ssd.sk ponúka aj aplikáciu Plánované odstávky. Vďaka nej si môžu odberatelia aj bez registrácie preveriť, kde všade sú aktuálne naplánované odstávky. V tomto prípade stačí zadať len názov mesta, obce alebo ulicu.

Peter Mikloš, zdroj: mesto Žilina

ZANECHAŤ ODPOVEĎ