MARTIN: Od mája si obyvatelia za parkovanie na sídliskách zaplatia!

0
768
Od mája si Martinčania za parkovné na sídliskách zaplatia.

Bezplatné parkovanie na sídliskách v Martine sa končí. Obyvatelia si po novom budú musieť za odstavenie áut pri bytovkách platiť. Mesto plánuje prejsť na nový parkovací systém od budúceho mesiaca. Takýmto spôsobom chce regulovať preplnené mestské časti a získať financie na vybudovanie nových parkovísk.

Podľa predsedu predstavenstva spoločnosti Turiec Miroslava Lepetu je s parkovaním v Martine problém dlhodobo. Zdôraznil, že v meste je síce 10.000 parkovacích miest, no počet evidovaných vozidiel na dopravnom inšpektoráte v Martine je 20.000. Áut podľa jeho slov stále pribúda. „Doteraz ľudia parkujú zadarmo. Stav na uliciach a sídliskách je však neúnosný, parkovacie miesta treba vyregulovať. Treba jasne povedať, kde sa môže a nemôže parkovať,“ zhodnotil.

Martinčania budú mať po novom dve možnosti, ako zaparkovať. Buď môžu za 239 eur získať vyhradené parkovacie miesto, alebo bežné za 35 eur a parkovať budú tam, kde bude práve voľno. S výberom parkovného pribudnú nové parkovacie miesta, samospráva plánuje výstavbu parkovacích domov.

Prvý parkovací dom chce mesto začať stavať ešte tento rok. „Malo by ísť o parkovací dom s kapacitou 300 miest,“ priblížil martinský primátor Ján Danko. Ako dodal, celý proces, čo sa týka parkovacích domov, bude v prvej etape prekrytý úverom. „Následne sa tento úver bude platiť z výberu parkovného a z prenájmu priestorov, ktoré budú v parkovacích domoch,“ konkretizoval.

-BA- zdroj: TASR, foto: www.tvturiec.eu

ZANECHAŤ ODPOVEĎ