RUŽOMBEROK: Po piatich rokoch zadržali odsúdeného vďaka domácej karanténe!

0
687
Vďaka domácej karanténe, sedí Viktor vo väzení.
„Za dobrotu na žobrotu“ si mohol povedať Viktor z Ružomberka potom, čo sa po piatich rokoch konečne dostal tam, kde ho poslal súd za krádež – do väzenia.
Ešte v roku 2016 začala polícia SR po vtedy 25-ročnom Viktorovi pátrať. Mladý muž o svojej situácii vedel, zámerne si nepreberal zásielky a vyhýbal sa tak spravodlivému konaniu. Jeho následné kroky smerovali do zahraničia.
Viktor si asi myslel, že po piatich rokoch na neho slovenské orgány zabudli. Rozhodol sa vrátiť domov. Cestovanie počas pandémie nie je sťažené len pre slušných občanov, pre zločincov na úteku obzvlášť. Či už z odrazu objavenej slušnosti, či nevedomosti alebo strachu pred postihom sa Viktor rozhodol splniť do bodky mimoriadne opatrenia a dobrovoľne sa zaregistroval do domácej karantény.
Policajti pravidelne kontrolujú dodržiavanie domácej karantény osôb, ktoré prišli zo zahraničia. Nebolo tomu inak ani v tomto prípade. O to väčšie ich prekvapenie bolo, keď zistili, že do domácej karantény na určitej adrese v Ružomberku sa prihlásil roky hľadaný Viktor. A najviac boli prekvapení, keď ho pri osobnej návšteve aj našli. Viktor bol ešte v ten istý deň eskortovaný do väzenia.
-BA- zdroj a foto: FB Polícia Slovenskej republiky

ZANECHAŤ ODPOVEĎ