MARTIN: Výtvarníka Petra Kalmusa ošetrovali v nemocnici po napadnutí

0
322
Výtvarníka Petra Kalmusa ošetrovali v nemocnici v Martine po napadnutí.

Matica slovenská odsudzuje výtržnosti iniciované neznámou osobou na slávnostnom odhalení busty Alexandra Dubčeka v stredu 4. augusta na nádvorí MS v Martine. Podľa hovorkyne MS Veroniky Grznárovej bolo v tejto súvislosti ihneď po ukončení kultúrneho podujatia podané trestné oznámenie.

„Narušiteľ podujatia sa správal agresívne a svojím konaním priamo narúšal pokojný a pietny priebeh kultúrneho podujatia. Neznámy muž fyzicky bránil aktu kladenia vencov k buste Alexandra Dubčeka a inicioval neprimeraný fyzický kontakt s účastníkmi podujatia. Podľa záznamu o podaní oznámenia niektorých prítomných z obecenstva fyzicky a verbálne napadol,“ uviedla v reakcii na medializované informácie Grznárová.

Narušiteľ podujatia podľa nej nereagoval na slušné výzvy organizátorov na ukončenie svojho správania ani na opustenie priestoru. „Preto bol z priestoru vykázaný za bránu pozemku MS, kde si ľahol na okraj chodníka. Na podujatí bolo prítomných približne 150 ľudí, medzi ktorými sa nachádzali aj deti,“ dodala hovorkyňa MS.

Týždenník .týždeň upozornil v stredu na napadnutie výtvarníka Petra Kalmusa v Martine. „Môžeme potvrdiť, že bol u nás ošetrený a prepustený domov,“ potvrdila Zuzana Marčeková z marketingového oddelenia Univerzitnej nemocnice Martin.

-BA- zdroj: TASR, foto: www.trend.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ