RUŽOMBEROK: Mesto vystúpilo zo Združenia Euroregión Tatry

0
645
Mesto vystúpilo zo Združenia Euroregión Tatry.
Poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Ružomberku schválili v stredu vystúpenie mesta zo Združenia Euroregión Tatry. Podľa dôvodovej správy, ktorú predložil prvý zástupca primátora Michal Lazár, sa mesto rozhodlo vystúpiť zo združenia po vyhodnotení vecných a finančných prínosov z členstva.

Mesto Ružomberok bolo členom združenia od roku 1994. „Od roku 2006 mesto zaplatilo na členských poplatkoch združeniu sumu 39.872,90 eur. Finančný prínos z členstva vo forme získaných finančných prostriedkov na projekty nebol podľa disponibilných zdrojov mestského úradu žiadny, okrem niekoľkých publikácií a reklamných materiálov,“ uvádza sa v dôvodovej správe.

„Združenie Euroregión Tatry je prijímateľom zdrojov z operačného programu Interreg Poľsko-Slovensko, nie je však poskytovateľom dotácií pre svojich členov. Vystúpením z tohto združenia mesto Ružomberok neprichádza o možnosť uchádzať sa o zdroje z operačného programu Interreg Poľsko – Slovensko. Môže sa o ne uchádzať bez toho, aby muselo platiť nejaké poplatky,“ vysvetlil Lazár.

-BA- zdroj: TASR, foto: Mesto Ružomberok

ZANECHAŤ ODPOVEĎ