LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: Mikulášski karatisti si z aprílových majstrovstiev Slovenska priniesli štyri medaily

0
338
Mikulášski karatisti si z aprílových majstrovstiev Slovenska priniesli štyri medaily.
Mikulášski karatisti mali na aprílových majstrovstvách Slovenska doslova medailovú žatvu. Osvedčená zostava Turčaníkovcov z Karate klubu Torade priniesla z Bratislavy štyri medaily. Nestratili sa ani v konkurencii 30 klubov, v celkovom poradí skončili na 13. mieste.

Národné tenisové centrum bolo dejiskom národných majstrovstiev starších juniorov 2021 a seniorov 2022 jednotlivcov a družstiev. Po dvojročnej prestávke spôsobenej korona obmedzeniami z Mikuláša vycestovali otec a syn Turčaníkovci, aby zápasili so súpermi vo svojich kategóriách.

Michal Turčaník ml. nastúpil v kategórii kumite starší juniori nad 84 kg, kde vystúpil na bronzový stupienok. V kategórii kumite seniori nad 84 kg obsadil po dvoch výhrach a jednej prehre taktiež tretie miesto.

Michal Turčaník st. štartoval v kategórii kumite seniori nad 45 rokov BRH, kde zvíťazil a získal tak titul majster SR. Vyhral všetky tri svoje zápasy. Medailové ťaženie ukončil tretím miestom v kategórii kata seniori nad 45 rokov.
-BA- zdroj a foto: FB Mesto Liptovský Mikuláš