ŽILINA: Patrik Myslovič prestúpil z MŠK do Levski Sofia

0
214
Patrik Myslovič. (foto MŠK Žilina)

V žilinskom klube pôsobil od roku 2014, z toho viac ako päť sezón v A-tíme.

Slovenský futbalista Patrik Myslovič bude v kariére pokračovať v Bulharsku. Dvadsaťdvaročný stredopoliar prestúpil z MŠK Žilina do Levski Sofia. V žilinskom klube pôsobil od roku 2014, z toho viac ako päť sezón v A-tíme. Informoval o tom klubový web.

Myslovič je odchovanec akadémie MŠK Žilina, od kategórie do 14 rokov prešiel všetkými ďalšími a pod trénerom Jaroslavom Kentošom dostal prvú šancu v „áčku“. Za mužov odohral spolu 120 zápasov s bilanciou 15 gólov a 8 asistencií. Vyskúšal si aj hosťovanie v škótskom Aberdeene, po návrate z neho však nebol v prebiehajúcom ročníku dostatočne vyťažený a rozhodol sa pre zmenu dresu.

„MŠK môžem iba poďakovať za spoločných 10 rokov. Vďaka patrí všetkým trénerom a spoluhráčom, popri ktorých sa zo mňa formoval človek a futbalista, ktorým som dnes. Po návrate zo Škótska sa moja minutáž neprejavovala úplne podľa predstáv, no vždy som sa snažil pracovať na sto percent a zabojovať o svoje miesto. Keď však prišla ponuka z takého klubu, akým je Levski Sofia, potešilo ma to a nemal som príliš nad čím rozmýšľať. Teraz sa pre mňa začína nová kapitola, na ktorú sa teším. Verím, že ma to opäť niekam posunie. Do konca svojho života budem fanúšikom Žiliny, prajem klubu i fanúšikom len to najlepšie,“ odkázal Myslovič.

Športový manažér MŠK Karol Belaník k transferu pre klubovú stránku uviedol: „S ponukou z Bulharska sme súhlasili najmä kvôli aktuálnej vyťaženosti Patrika. Po návrate z hosťovania v Škótsku nebol spokojný so svojou pozíciou, jeho vyťaženosť bola minimálna. Mohla v tom zavážiť zmena systému zo zaužívaného 4-3-3 na 3-4-3, ktorá sa udiala práve v čase, keď hosťoval v Aberdeene. Príliš mu tento nový systém nesadol a s tým súvisela aj jeho pozícia na trávniku. Preto to vyústilo až do prestupu, ktorý je aktuálne pre obe strany najrozumnejším riešením. Patrikovi ďakujeme za takmer desať rokov v žltozelenom drese a prajeme mu v ďalšej kariére veľa úspechov a pevné zdravie.“

-AB-zdroj: TASR

ZANECHAŤ ODPOVEĎ