TURČIANSKE TEPLICE: Kúpeľné mesto bude mať novú mestskú tržnicu

0
609
Kúpeľné mesto Turčianske Teplice bude mať novú mestskú tržnicu.
Kúpeľné mesto Turčianske Teplice bude mať novú mestskú tržnicu. S výstavbou začala samospráva v týchto dňoch po dlhšej príprave. Objekt ponúkne miesto pre viacerých predajcov ovocia, zeleniny a iných potravinárskych produktov. Informoval o tom primátor Igor Hus na sociálnej sieti.

„Nová tržnica bude situovaná pri zastávke prímestských a diaľkových autobusov pred obchodom potravín. Bude sa rozkladať na ploche 80 štvorcových metrov a ponúkne priestor pre šesť predajných pultov či stánkov,“ uviedol Hus.

Množstvo predajnej plochy podľa neho vychádzalo z niekoľkoročnej skúsenosti s potrebami predaja produktov z dvora či záhrady. „V blízkosti sa stavajú i nové toalety pre potreby trhovníkov, návštevníkov tržnice či okoloidúcich. Práve na ich počte sa na pár mesiacov zasekla aj realizácia projektu. Pre predavačov museli byť vyčlenené dve samostatné toalety, pre ostatných ďalšie dve,“ spomenul.

Stavbu by mal zhotoviteľ, ktorým je turčianskoteplická spoločnosť R.I.K., dokončiť v závere augusta. Mesto jej v zmysle zmluvy o dielo zaplatí 109.037,74 eura.

-BA- zdroj: TASR, foto: www.regiony.zoznam.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ