MARTIN: V pondelok bolo hospitalizovaných 72 pacientov s COVID-19

0
697
Univerzitná nemocnica Martin (UNM) presťahovala gynekologicko-pôrodnícku kliniku do náhradných priestorov.

V Univerzitnej nemocnici Martin bolo v pondelok hospitalizovaných 72 pacientov s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19. Podľa hovorkyne nemocnice Kataríny Kapustovej bolo osem pacientov na anestéziologických lôžkach s pripojením na pľúcnu ventiláciu a sedem na jednotke intenzívnej starostlivosti.

V Ústrednej vojenskej nemocnici SNP v Ružomberku je podľa hovorkyne Petry Diškovej obsadených 54 lôžok, šesť pacientov je na umelej pľúcnej ventilácii. Reprofilizovaných je v nemocnici 132 lôžok.

V UNM je aktuálne pre pacientov pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19 reprofilizovaných 123 lôžok, z nich 12 s možnosťou pripojenia na umelú pľúcnu ventiláciu.

„K dnešnému dňu máme kompletne reprofilizované dva trojposchodové pavilóny – starý chirurgický a piaty pavilón. V piatok sme z dôvodu zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie na Orave a na Kysuciach pridávali 27 lôžok z ortopedickej kliniky, ktorá je tým pádom už tiež červenou zónou. Len počas víkendu sme tam umiestnili deväť pacientov,“ uviedla Kapustová.

„Žiaľ, už aj my registrujeme výraznejšie výpadky zdravotníkov v domácej karanténe pre pozitívne testy na ochorenie COVID-19. Ide o 56 ľudí, z toho deväť lekárov a 34 sestier,“ dodala hovorkyňa UNM.

-BA- zdroj: TASR, foto: UNM

ZANECHAŤ ODPOVEĎ