LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: Zatvorená plaváreň, kino aj Slovenské múzeum

0
680
Slovenské múzeum je zatvorené od 15. do 31. októbra.

Mesto Liptovský Mikuláš od štvrtka 15. októbra zatvotilo mestské kino aj plaváreň. Svadobné obrady v budove mestského úradu budú možné len za účasti obmedzeného počtu ľudí. Ide o protiepidemiologické opatrenia v súvislosti s ochorením COVID-19, informovala o tom hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.

„Na základe opatrení úradu verejného zdravotníctva platí od štvrtka obmedzenie účastníkov svadobných obradov. Vzhľadom na obmedzenie kapacity v obradnej sieni sa na svadobných obradoch v budove Mestského úradu v Liptovskom Mikuláši môže do odvolania zúčastňovať len šesť osôb – teda výlučne mladomanželia a svedkovia, matrikár a sobášiaci. Ostatní účastníci nebudú do budovy mestského úradu vpustení,“ vysvetlila hovorkyňa.

Od štvrtka sa obmedzuje aj vykonávanie pohrebov. Tie budú výlučne v dome smútku na Vrbickom cintoríne. Počet účastníkov vo vnútorných priestoroch domu smútku je obmedzený na maximálne desať pozostalých.

Uvítania do života sa podľa hovorkyne presúvajú do odvolania. V obmedzenom režime je aj centrum služieb občanom.

Pre narastajúci počet prípadov ochorenia COVID-19 je od štvrtka zatvorené aj Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši. Múzeum o tom informuje na oficiálnej webovej stránke s tým, že zatvorené bude do konca októbra.

-BA- zdroj: TASR, foto: www.smopaj.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ