ŽILINA: Po medveďovi, ktorý pri Višňovom napadol dvoch ľudí, stále pátrajú

0
221
Po medveďovi, ktorý pri Višňovom napadol dvoch ľudí, stále pátrajú.

Po medveďovi, ktorého mal pri pondelkovej (1. 5.) kolízii neďaleko obce Višňové v okrese Žilina postreliť jeden z dvoch napadnutých ľudí, naďalej pátrajú, uviedla to manažérka pre komunikáciu Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR Kristína Bocková.

Doplnila, že členovia Zásahového tím pre medveďa hnedého ŠOP SR lokalitu monitorujú v spolupráci s miestnym poľovným združením. „Zásahový tím vykonal v pondelok poobede obhliadku lokality spolu s poľovníckym hospodárom aj dvoma členmi Poľovníckej spoločnosti Vrchy a poľovne upotrebiteľným psom. Na obhliadke sa zúčastnil aj jeden z poškodených,“ uviedla Bocková.

ŠOP upozorňuje, že medveď je pravdepodobne postrelený a môže byť preto agresívny a pre náhodných okoloidúcich nebezpečný. O incidente je informovaná polícia a aj starostka obce Višňové. Tá vyzvala ľudí, aby v lokalite zvýšili opatrnosť. „V záujme vlastného bezpečia zvážte návštevnosť Višňovskej doliny a širšieho okolia,“ vyzvala verejnosť na sociálnej sieti.

K prípadu došlo v pondelok ráno v remízke na hranici Predného a Zadného poľa, kde medveď pravdepodobne odpočíval. Lesník a poľovník tam dohľadávali postreleného diviaka. Medveď zaútočil najprv na lesníka. Neskôr útok zopakoval aj na poľovníka, ktorý na neho vystrelil. Oboch mužov ošetrili vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline a jeden z nich zostal hospitalizovaný na pozorovanie.

-BA- zdroj a foto: TASr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ