RUŽOMBEROK: Pozor, utiekol nebezpečný väzeň, môže byť ozbrojený!

0
472
Pozor, ušlý väzeň Stanislav Oračko môže byť ozbrojený!

Z pracoviska v Kalamenoch pri Ružomberku v utorok 19. 7. 2022 v ranných hodinách utiekol väzeň Stanislav Oračko. Môže byť ozbrojený a nebezpečný!

Odsúdený sa z pracoviska vzdialil o 8.30 h. Podľa polície je muž strednej postavy, má čierne vlasy a hnedé oči. Oblečený mal väzenský úbor – oranžové tričko a montérkovú súpravu s modrým pásom na chrbte a na boku nohavíc. Zvláštne znamenia sú tetovanie na pravom pleci a jazva na ľavom predlaktí.

Akékoľvek informácie k hľadanému mužovi je potrebné oznámiť na bezplatnom telefónnom čísle 158, na ktoromkoľvek oddelení Policajného zboru.

podľa Zbour väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) sa väzeň vzdialil z vonkajšieho pracoviska s dohľadom. Ide o pracovisko bez priameho stráženia spočívajúce v nepravidelnej kontrole. „Vedenie ústavu bezprostredne po zistení tejto udalosti prijalo všetky preventívno-bezpečnostné opatrenia a v súčinnosti s príslušnými zložkami Policajného zboru bolo okamžite začaté pátranie po odsúdenom,“ podotkla hovorkyňa ZVJS Monika Kacvinská.

Ako ďalej uviedla, o vzniknutej situácii bol okamžite vyrozumený dozorový prokurátor. „Keďže aktuálne vo veci prebieha šetrenie, nebudeme sa bližšie k danej udalosti vyjadrovať,“ dodala.

Stanislav Oračko, narodený 11. novembra 1988, bytom Jurské v okrese Kežmarok, je väzňom v Ústave na výkon trestu odňatia slobody Ružomberok. Zaradený je v strednom stupni stráženia.

Peter Mikloš, zdroj a foto: KR PZ Žilina, ZVJS

ZANECHAŤ ODPOVEĎ