ŽILINA: 55 vodičov pod vplyvom alkoholu za uplynulý týždeň!

0
641
55 vodičov pod vplyvom alkoholu za uplynulý týždeň.

Polícia zaevidovala v uplynulom týždni na cestách v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) 55 vodičov pod vplyvom alkoholu, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Jana Balogová.

Doplnila, že z celkového počtu vodičov motorových vozidiel nafúkalo 12 nad jedno promile, u 13 vodičov zistili požitie alkoholických nápojov pod jedno promile a traja vodiči odmietli podrobiť sa dychovej skúške. „Štyria vodiči motorových vozidiel spôsobili pod vplyvom alkoholu dopravné nehody. Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti, u 23 z nich bola dychová skúška pozitívna,“ uviedla Balogová.

V piatok (21. 8.) zastavila policajná hliadka v Čadci 25-ročného vodiča motocykla KTM 990 DUKE z Českej republiky, ktorému pri dychovej skúške namerali 0,72 mg/l alkoholu v dychu (1,50 promile).

V sobotu (22. 8.) zastavili policajti na ceste II/484 vo Vysokej nad Kysucou, časti Nižný Kelčov, 44-ročného vodiča Peugeotu 206. Pri dychovej skúške mu namerali 0,95 mg/l alkoholu v dychu (1,98 promile). V ten istý deň zastavila policajná hliadka v Žiline-Považskom Chlmci 23-ročného vodiča Mercedesu Benz a pri dychovej skúške mu namerali 1,26 mg/l alkoholu v dychu (2,63 promile), dodala Balogová.

„Vodiči čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Polícia upozorňuje, že vodičovi pod vplyvom alkoholu môže zaistiť vozidlo a navrhnúť jeho prepadnutie,“ podotkla krajská policajná hovorkyňa.

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. „Nielen z dôvodu, že sa dopustia priestupku alebo trestného činu, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd zavinených práve vodičmi pod vplyvom alkoholu bývajú v mnohých prípadoch tragické,“ upozornila Balogová.

-BA- zdroj: TASR, foto: Polícia Slovenskej republiky

ZANECHAŤ ODPOVEĎ