LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: Mesto vymení poškodenú dlažbu aj polámané žľaby

0
122
Mesto Liptovský Mikuláš vymení poškodenú dlažbu aj polámané žľaby.
Mesto Liptovský Mikuláš začína s opravami odvodnenia na Námestí osloboditeľov. Rekonštrukciou prejdú žľaby v úseku od Múzea Janka Kráľa po fontánu Metamorfózy v západnej časti námestia, ktoré sú pod vplyvom dopravného zaťaženia v havarijnom stave. Žľaby už predstavujú ohrozenie pre bezpečný pohyb chodcov.
„Pri rekonštrukcii pešej zóny bol v minulosti použitý nevhodný spôsob odvodnenia, ktorý nie je prispôsobený na zaťaženie od zásobovacích áut. Situáciu sme sa rozhodli vyriešiť odstránením žľabu a jeho nahradením odvodňovacím prúžkom z dlažobných kociek, takzvaných mačacích hláv. Prúžok bude ústiť do existujúcich kanalizačných vpustí,“ vysvetlil Gabriel Lengyel z mestského úradu.
Práce potrvajú počas júna, čo spôsobí aj menšie dopravné obmedzenia, ktoré by mali vodiči zásobovacích vozidiel rešpektovať.
V pešej zóne už približne mesiac opravujú aj poškodenú dlažbu. „Zničili ju takisto autá, ktoré by mali na prejazd využiť len asfaltovú plochu, čo ale často porušujú a vchádzajú aj na dlažbu,“ uviedol Gabriel Lengyel.
Pešiu zónu dá mesto prostredníctvom pracovníkov Verejnoprospešných služieb doporiadku do začiatku hlavnej letnej turistickej sezóny.
-BA- zdroj a foto: FB Mesto Liptovský Mikuláš

ZANECHAŤ ODPOVEĎ