ŽILINA: Bývalý vicežupan Štrba má luxusnú chatu za výhodnú cenu, ktorá susedí s Blanárovou chatou

0
588
Chata Jozefa Štrbu.

Podľa portálu www.aktuality.sk lukratívne nehnuteľnosti od stavebnej firmy profitujúcej na zákazkách od žilinskej župy majú hneď jej dvaja najvyšší exfunkcionári. SOAR, ktorá získala počas ich úradovania zmluvy za milióny, stavala chatu aj bývalej Blanárovej dvojke na kraji Jozefovi Štrbovi. O Blanárovej chate sme písali TU. Spomínaná firma SOAR získala zaujímavé zákazky aj v meste Žilina pod vedením primátora Fiabáne.

Celý článok portálu www.aktuality.sk o Štrbovej chate je dostupný TU, vyberáme z neho podstatnú časť.

Firma SOAR, ktorá od žilinskej župy pod vedením Juraja Blanára (Smer-SD) získala zákazky celkovo za vyše 22 miliónov, nestavala chatu iba niekdajšiemu županovi. Podieľala sa aj na výstavbe ďalšej luxusnej nehnuteľnosti v Terchovej s pôsobivým výhladom na dominanty Malej Fatry.

Majiteľom lukratívnej nehnuteľnosti, susediacej s Blanárovým horským sídlom, je niekdajší Blanárov zástupca na žilinskej župe Jozef Štrba. S podpredsedom Smeru-SD ho spája nielen záľuba v Jánošíkovom rodisku, ktoré je dnes populárnym turistickým centrom, ale aj spoločný stavebník a super výhodná cena.
Susedia z Terchovej

V strmom svahu nad centrom Terchovej s pôsobivým výhľadom na okolitú prírodu stoja vedľa seba dve trojpodlažné chaty. Jedna z nich patrí podpredsedovi Smeru-SD a poslancovi Národnej rady Blanárovi, druhá jeho niekdajšiemu zástupcovi – bývalému vicežupanovi Žilinského samosprávneho kraja Štrbovi.

V čase, keď dvojica viedla žilinskú župu, sa pri získavaní stavebných zákaziek mimoriadne darilo firme SOAR. Stavebná firma dostala počas troch Blanárových volebných období od žilinskej župy 67 zmlúv za vyše 21 miliónov eur. Vďaka dodatkom sa konečná hodnota zákaziek zvýšila o ďalších 1,5 milióna eur.

Zhodou náhod práve táto úspešná firma stavala, resp. sa podieľala na výstavbe luxusných chalúp oboch bývalých verejných funkcionárov. Z dokumentov, ktoré majú Aktuality.sk k dispozícii, pritom vyplýva, že obe nehnuteľnosti sa podarilo postaviť za super výhodné ceny.

Peter Mikloš, zdroj: www.aktuality.sk, foto: Google Street View, SMER-SD

ZANECHAŤ ODPOVEĎ