ŽILINA: Dve odberové miesta na antigénové testovanie končia svoju činnosť

0
110
Mestské mobilné odberové miesta na antigénové testovanie na ochorenie COVID-19 na Hollého ulici a na Hornom vale v Žiline končia svoju činnosť.

Mestské mobilné odberové miesta na antigénové testovanie na ochorenie COVID-19 na Hollého ulici a na Hornom vale v Žiline končia svoju činnosť od soboty, informoval o tom hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

Doplnil, že samospráva ich prevádzkovala v spolupráci so Slovenským Červeným krížom (SČK) Územným spolkom Žilina. „Posledné odbery na oboch miestach vykonajú v piatok 7. mája. Dôvodom je zmenená epidemická situácia a uvoľňujúce sa preventívne opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu,“ vysvetlil hovorca mesta.

Ďalších osem permanentných mobilných odberových miest v Žiline funguje bezo zmeny. „Denne aktualizovaný zoznam odberových miest s časom fungovania a kontaktnými údajmi je k dispozícii na internetovej stránke ministerstva zdravotníctva. V prípade zhoršenia epidemickej situácie je samospráva opäť pripravená posilniť kapacitné možnosti testovania v Žiline,“ dodal Miškovčík.

-BA- zdroj: TASR, foto: www.koronavirus.zilina.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ