POZOR! Česko zatvorilo od polnoci hranice pre cudzincov. Vieme podrobnosti

0
124
Česko zatvorilo od polnoci hranice pre cudzincov.

Česká republika od polnoci zavrela hranice pre takmer všetkých cudzincov. Vstúpiť na jej územie budú môcť len v nevyhnutných prípadoch.

informácia je zverejnená v Uznesení Vlády českej republiky zo dňa 28. 1. 2021 č. 79, ktoré je dostupné TU.

„Česká vláda sa rozhodla zakázať všetky cesty do Českej republiky, ktoré nie sú nevyhnutné. A to bez ohľadu na to, z akej krajiny (zelenej, oranžovej alebo červenej) cestujete. Rozhodnutie vstupuje do platnosti o polnoci z piatka na sobotu,“ oznámilo české ministerstvo zahraničných vecí na sociálnej sieti.

V uznesení českej vlády majú výnimku cudzinci cestujúci do Česka za prácou, vzdelaním, na úrady alebo k lekárovi. Taktiež môžu prísť navštíviť rodinu, avšak iba v nevyhnutných prípadoch, ktoré uznesenie bližšie nešpecifikuje. Zákaz sa tiež netýka svadieb a pohrebov. Obmedzenie bude platiť, rovnako ako núdzový stav, najmenej do 14. februára 2021.

Protiepidemické opatrenia na zabránenie šírenia nového koronavírusu česká vláda sprísnila naposledy vo štvrtok. Tieto pravidlá vstupujú do platnosti taktiež od polnoci z piatka na sobotu. Na dovolenku do hôr budú môcť občania ísť len do vlastných rekreačných objektov. Služobné cesty bude musieť pracovník absolvovať bez rodiny a preukázať sa potvrdením od zamestnávateľa alebo klienta.

Peter Mikloš: zdroj: www.vlada.cz

ZANECHAŤ ODPOVEĎ