ČADCA: Okresný úrad vydal šesť príkazov na pracovnú povinnosť pre zdravotníkov

0
211
Okresný úrad vydal šesť príkazov v prospech nemocnice na pracovnú povinnosť zdravotníkov.
Okresný úrad (OÚ) v Čadci vydal v prospech Kysuckej nemocnice s poliklinikou v Čadci doposiaľ dva príkazy na pracovnú povinnosť pre lekárov a štyri pre sestry, uviedla zástupkyňa prednostu úradu Renáta Golisová. Dodala, že pôvodná požiadavka bola na desať sestier.

Príkazy na pracovnú povinnosť OÚ vydáva od konca októbra, pretože situácia v nemocnici je veľmi kritická, priblížila Golisová. Dvaja lekári a jedna sestra už podľa nej do nemocnice nastúpili, tri sestry mali nastúpiť v pondelok.

„Žiadosti na vydanie príkazov na pracovnú povinnosť zo strany Kysuckej nemocnice nám boli doručené s konkrétnymi menami. Dôvodom bolo, že mali byť vydané na pracovné pozície, ktoré je možné obsadiť len zdravotníkmi s potrebnou kvalifikáciou a praxou. V pondelok boli zrušené dva príkazy na pracovnú povinnosť pre zdravotné sestry zo zákonných dôvodov,“ spresnila zástupkyňa prednostu.

„Čadčianska nemocnica podľa Golisovej aktuálne žiada o vydanie ďalších príkazov na pracovnú povinnosť pre sestry. V najbližších dňoch bude OÚ v mobilizačných opatreniach v prospech Kysuckej nemocnice s poliklinikou Čadca pokračovať,“ priblížila.

-BA- zdroj: TASR, foto: kysuckanemocnica.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ