ŽILINA: V nemocnici otestovali 2768 ľudí za 3 dni, z toho bolo 41 ľudí pozitívnych na COVID-19

0
208
120 pracovníkov nemocnice je v karanténe.

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline otestovali za tri dni antigénovým rýchlotestom na ochorenie COVID-19 spolu 2768 ľudí. Z nich bolo pozitívnych 41 ľudí (1,48 percenta). Testovanie absolvovalo 220 pacientov, 1398 zamestnancov a 1150 ich rodinných príslušníkov, informovala o tom hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková.

„Testovali sme priamo na jednotlivých oddeleniach a zároveň v areáli nemocnice. Zdravotnícke oddelenia vyčlenili individuálne tímy pre pacientov i personál. Zároveň sme v piatok otvorili dve vonkajšie odberové miesta pre nezdravotníckych pracovníkov. Počas víkendu sme poskytli ďalšie tri odberové stany pre rodinných príslušníkov všetkých zamestnancov, ktorí mali záujem otestovať sa u nás,“ priblížila vedúca odboru ošetrovateľskej starostlivosti FNsP Žilina Gabriela Tvrdá.

Doplnila, že zo 41 pozitívnych prípadov bolo 27 zamestnancov, 6 pacientov a 8 rodinných príslušníkov.

„Všetci máme čo robiť, aby sme zvládli náročnú personálnu aj epidemiologickú situáciu na oddeleniach. Personál vypadáva, pacientov pribúda, no napriek tomu sa naši zdravotníci i nezdravotníci dokázali zmobilizovať a nad rámec svojej práce zapojiť do celoplošného testovania. Veľká vďaka všetkým,“ dodala vedúca odboru ošetrovateľskej starostlivosti FNsP Žilina.

„Pri nástupe na hospitalizáciu pacientov v žilinskej nemocnici naďalej testujú antigénovými testami, certifikáty sa však vydávajú len v dňoch konania celoplošného testovania,“ upozornila Záteková.

-BA- zdroj: TASR, foto: FNsP Žilina

ZANECHAŤ ODPOVEĎ