ŽILINA: Mestský úrad bude uzavretý, nakazených koronavírusom je viacero zamestnancov vrátane viceprimátorky

0
354
Mestský úrad otvárajú 14. apríla.

Mestský úrad v Žiline bude 19. a 20. októbra uzatvorený pre verejnosť. Dôvodom je pozitívny test na koronavírus u viacerých zamestnancov úradu.

Testovanie na prítomnosť ochorenia COVID19 postúpia preventívne všetky osoby, ktoré boli s pracovníkmi v priamom kontakte, v prípade potreby bude povinne nariadená domáca izolácia. Žilinský Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) zároveň kontaktuje ďalšie osoby z pracovného či súkromného okolia zamestnancov. Mestský úrad a Klientske centrum budú opäť predbežne fungovať od stredy 21. októbra v úradných hodinách od 8.00 do 16.00 hod.

Zamestnanci mestského úradu ostávajú preventívne doma do stredy 21. októbra. Samospráva je v kontakte s epidemiológmi z RÚVZ v Žiline a v prípade potreby príjme ďalšie preventívne opatrenia. Do piatku 23. októbra sa v Žiline prerušuje aj činnosť tzv. sociálneho taxíka,prepravnej služby pre imobilných občanov a ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím. V platnosti naďalej ostávajú všetky ďalšie preventívne opatrenia,o ktorých mesto Žilina informovalo 14. októbra.

Napriek tomu, že mestský úrad pre verejnosť uzatvorený, služby občanom poskytuje elektronicky prostredníctvom e-mailov. Aktuálne e-mailové kontakty na jednotlivé odbory úradu sú k dispozícii na internetovej stránke mesta v sekcii Občan/Kontakty (http://www.zilina.sk/mestsky-urad-v-ziline), e-mailové adresy zamestnancov sú v tvare meno.priezvisko@zilina.sk. Aktuálne informácie Žilinčania nájdu na internetovej stránke mesta, osobitnej internetovej stránke: https://koronavirus.zilina.skmestskej facebookovej stránke či v mobilnej aplikácii „Žilina“.

Mimoriadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Žiline sa napriek zhoršenej epidemiologickej situácii uskutoční online v pondelok 19. októbra o 10.00 hod. Priebeh zastupiteľstva bude možné sledovať naživo, prostredníctvom kanála mesta na Youtube. Hyperlink na živý prenos zo zastupiteľstva bude zverejnený v deň rokovania 19. októbra o 9.45 hod. na internetovej stránke mesta www.zilina.sk.

O ďalšom vývoji situácie bude mesto čoskoro informovať.

-BA- zdroj a foto: Mesto Žilina

ZANECHAŤ ODPOVEĎ