ČADCA: Hygienici evidujú 41 prípadov ochorenia COVID-19

0
592

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Čadci eviduje od 19. júna do 1. júla 2020 celkovo 41 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19. Podľa regionálnej hygieničky Xénie Lukáčovej má RÚVZ situáciu pod kontrolou, ohniska nákazy sú podchytené a monitorované. Nevylúčila, že prípadov bude pribúdať.

Doplnila, že testovanie vykonávali za pomoci Žilinského samosprávneho kraja a Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline. „Úzkym kontaktom nariaďujeme domácu izoláciu, testovanie a zabezpečujeme všetky potrebné protiepidemické opatrenia. Klinické vzorky na ochorenie na COVID-19 sa odoberajú u aktívne vyhľadaných osôb, ktoré boli v kontakte s pozitívne potvrdenou osobou, suspektných osôb a repatriantov. Preto je predpoklad, že počet potvrdených prípadov v regióne bude ešte narastať,“ uviedla Lukáčová.

„Do pozornosti dávam Opatrenie ÚVZ SR pri ohrození verejného zdravia platné od 1. júla 2020, ktoré je zverejnené na web sídle RÚVZ so sídlom v Čadci. Ľudia v regiónoch sú zo strany hygienikov informovaní o potrebe dodržiavania všetkých potrebných protiepidemických opatrení a hygienických zásad. Je potrebné ich rešpektovať,“ zdôraznila Lukáčová.

Čadčiansky RÚVZ neodporúča, vzhľadom na nárast pozitívne testovaných osôb na ochorenie COVID-19, usporadúvanie hromadných podujatí v okresoch Čadca a Kysucké Nové Mesto. „Je preukázateľné, že šíreniu ochorenia napomáha práve zhromažďovanie väčšieho počtu ľudí v uzavretých, ale i otvorených priestoroch, čo predstavuje vysoké riziko šírenia ochorenia. V súčasnom období už zaznamenávame pozitivitu osôb nielen z rodinných kontaktov, ale i v dôsledku importu z okolitých krajín. Pretože okres Čadca je prihraničným územím s Českou republikou a Poľskom,“ uviedla regionálna hygienička 24. júna 2020 v odporúčaní kysuckým samosprávam.

Zdroj: RÚVZ, TASR
.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ