NÍZKE TATRY: Horskí záchranári pomáhali zablúdenej dvojici

0
211
Horskí záchranári pomáhali zablúdenej dvojici v Nízkych Tatrách.

Dňa 16. marca vo večerných hodinách požiadali horských záchranárov o pomoc litovskí lyžiari. Počas poslednej jazdy v zlom počasí sa stratila zo skupiny dvojica otec a dcéra.

Podľa informácií od členov skupiny zlyžovali na južnú stranu. V momente ak zistili, že sú na zlej strane Chopku chceli sa peši vrátiť cez hrebeň. Kráčajúc proti vetru stratili lyže aj snowboard. Na pomoc im odišli dve skupiny záchranárov zo severnej aj z južnej strany.

Prvá skupina prechádzala hrebeň a prehľadala zjazdovky. Záchranári z južnej strany sa stretli s ich rodinnými príslušníkmi, od ktorých zistili, kde sa posledný krát videli. Následne požiadali pracovníkov strediska o pomoc pri ich vývoze ratrakom na určené miesto čo značne urýchlilo záchrannú akciu, za čo chceme aj touto cestou stredisku poďakovať.

Záchranári na lyžiach spravili traverz až nad Vajskovskú dolinu, kde našli stratenú dvojicu. Po poskytnutí teplých nápojov a páperových vetroviek ich sprevádzali naspäť do strediska, kde ich pomocou snežného skútra zviezli dole na parkovisko.

-BA- zdroj a foto: FB Horská záchranná služba

ZANECHAŤ ODPOVEĎ