ŽILINA: Požiar na Kysuckej ceste likvidovalo 22 hasičov

0
172
Požiar na Kysuckej ceste likvidovalo 22 hasičov.

Požiar trojpodlažnej administratívnej budovy na Kysuckej ceste v Žiline v pondelok (30. 1.) likvidovalo 22 profesionálnych hasičov s desiatimi kusmi hasičskej techniky. Podľa Michala Kypusa z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline sa pri hasiacich prácach zranila jedna osoba.

Po príchode na miesto hasiči zistili, že ide o požiar strechy a podkrovia budovy. S hasením začali z exteriéru za pomoci výškovej techniky. „Vytvorili hadicové vedenie popod železničné koľaje z blízkeho podzemného hydrantu. Vodu na hasenie dopĺňali aj z blízkeho vodného toku pomocou plávajúceho čerpadla. Postupným rozoberaním stavebných konštrukcií v podkroví a zalievaním skrytých ohnísk požiar krátko pred 21.15 h zlikvidovali,“ uviedol Kypus.

Doplnil, že z dôvodu veľkého zadymenia zasahovali hasiči s autonómnymi dýchacími prístrojmi. „Na mieste zasahovali hasiči z Hasičskej stanice v Žiline a zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania,“ dodal Kypus.

-BA- zdroj: TASr, foto: FB Polícia SR – Žilinský kraj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ