ORAVA: Vianočné trhy sa prvýkrát uskutočnia pod Oravským hradom

0
65
Vianočné trhy sa prvýkrát uskutočnia pod Oravským hradom.
Vianočné trhy s remeselníkmi sa tento rok prvýkrát uskutočnia pod Oravským hradom v Oravskom Podzámku. Pripravujú ich na posledný adventný víkend, a to od piatka 16. decembra do nedele 18. decembra, informoval o tom Ondrej Šeliga, manažér Miestnej akčnej skupiny Orava, ktorá je spoluorganizátorom podujatia.

„Lokálni výrobcovia budú prezentovať originálne produkty a nápady na darčeky zhotovené so zmyslom pre detail. Do programu sme zaradili harmonikára, Oravských richtárov, „repete“, ale aj ďalšie folklórne skupiny. Návštevníci sa môžu tešiť na súťaž o najkrajšiu vianočnú ozdobu, pečenie vianočných oblátok, koledy, betlehem, vystúpenie sokoliarov i na zvieratká,“ povedal Šeliga.

Doplnil, že v Oravskom Podzámku nebude chýbať ani predaj keramiky, byliniek, včelích produktov, medovníkov a vianočných ozdôb. Organizátori chcú podľa Šeligu návštevníkom priniesť nielen atmosféru trhov pod hradom, ale najmä navodiť predvianočnú náladu s kultúrnym programom. Podotkol, že štvrtá adventná nedeľa sa zameria špeciálne na deti.

-BA- zdroj: TASr, foto: Oravský Podzámok

ZANECHAŤ ODPOVEĎ