LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: Detské jasle Mikulášik čaká rozsiahla rekonštrukcia

0
35
Detské jasle Mikulášik čaká rozsiahla rekonštrukcia.
Päťdesiatpäťročný objekt detských jaslí na Komenského ulici čaká rozsiahla rekonštrukcia. Mesto na ňu získalo dotáciu vo výške viac ako 200-tisíc eur z Environmentálneho fondu. Ako pripomenul primátor Ján Blcháč, modernizácia jediných mestských jaslí bola tohtoročnou prioritou vedenia mesta v sociálnej oblasti. „S prácami začneme čím skôr, aby mali jasličkári k dispozícii komfortné prostredie už v ďalšom školskom roku,“ avizoval.

Najvýznamnejšou časťou projektu je podľa vedúcej jaslí Silvie Riessovej zateplenie budov, oprava strechy, zavedenie novej elektroinštalácie alebo aj zväčšenie a modernizácia kuchyne. Všetky tieto práce prispejú nielen k väčšiemu komfortu detí a zamestnancov, no v dobe zdražovania energií prispejú tiež k zníženiu energetickej náročnosti objektu. Pri projekte stál od úplného začiatku aj poslanec za Staré Mesto Matej Géci. „Každoročne desiatky najmenších Mikulášanov dostanú v tomto zariadení profesionálnu starostlivosť pri ich opatere a výchove. Rekonštrukciu musíme zvládnuť spoločnými silami, aby sme mohli byť hrdí na výsledky spoločného úsilia,“ vyjadril radosť zo získania dotácie.

O získanie finančných prostriedkov na rekonštrukciu jaslí Mikulášik sa mesto pokúšalo už niekoľkokrát, projekt však padal pre nedostatok grantových možností. Na vhodnú výzvu radniční čakali dlhú dobu. Jasle v súčasnosti navštevuje 38 detí. Po prerábke ostane najväčšou výzvou do budúcna rozšírenie kapacity, čo je však finančne aj technicky mimoriadne náročné.
-BA- zdroj a foto: FB Mesto Liptovský Mikuláš

ZANECHAŤ ODPOVEĎ