ŽILINA: Policajti vykonali preventívno-bezpečnostnú kontrolu mládeže

0
102
Policajti v Žiline vykonali preventívno-bezpečnostnú kontrolu mládeže.

V nočných hodinách policajti v Žiline spolu s Mestskou políciou v Žiline vykonali preventívno-bezpečnostnú akciu zameranú najmä na dodržiavanie zákazu predaja a podávania alkoholických nápojov osobám mladším ako 18 rokov, kontrolu dodržiavania verejného poriadku, pátranie po omamných a psychotropných látkach, pátranie po hľadaných a nezvestných osobách a veciach pochádzajúcich z trestnej činnosti. Počas akcie policajti skontrolovali viacero miest a podnikov, kde sa stretáva mládež, pričom u 87 kontrolovaných mladistvých osôb vo veku 15 až 17 rokov, bolo vykonaním dychových skúšok zistených až 12 u ktorých bolo zistené požitie alkoholu a u 5 z nich až nad 1 promile. Sedemnásťročnému dievčaťu bola nameraná najvyššia hodnota 1,65 promile alkoholu v dychu.

Boli uložené dve pokuty za poskytnutie alkoholu mladistvej osobe a taktiež bola uložená pokuta za znečistenie verejného priestranstva.

Všetky zistené prípady budú oznámené na príslušný obecný, respektíve mestský úrad.
Akcie tohto druhu bude polícia v nepravidelných intervaloch vykonávať aj naďalej v pôsobnosti celého Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.
-BA- zdroj a foto: FB Polícia SR – Žilinský kraj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ