NÍZKE TATRY: Zjazdovky v Jasnej bude od júla spásať stádo valašiek

0
73
Zjazdovky v Jasnej bude od júla spásať stádo valašiek.

Zjazdovky v horskom stredisku Jasná v Nízkych Tatrách bude od júla po novom spásať stádo valašiek. Cieľom projektu je návrat pastierskej tradície a horskej ovce späť do strediska. Informoval o tom riaditeľ strediska Jiří Trumpeš.

Od júla bude stádo valašiek spásať zjazdovky, vďaka čomu nebudeme musieť zabezpečovať ich mechanické kosenie a dostanú tú najlepšiu prírodnú starostlivosť. Návštevníci budú môcť zároveň priamo na Priehybe ochutnať originálne ovčie produkty,“ dodal Trumpeš.

Dennú prevádzku lanoviek v stredisku spúšťajú od soboty. Novinkou tohtoročnej letnej sezóny je zmena nástupného bodu na severnej strane. „Jednodňoví návštevníci budú na výlety lanovkami nastupovať z lokality Záhradky, z ktorej budú môcť sedačkovou lanovkou pokračovať na Priehybu a odtiaľ funitelom na Chopok. Záhradky ponúknu hosťom komplexné zázemie s klientskym centrom a možnosťou stravovania, ale aj atrakcie pre najmenších návštevníkov,“ uviedol riaditeľ.

Parkovanie bude možné priamo na Záhradkách alebo v prípade zaplnenia kapacít na parkovisku Lúčky, odkiaľ bude premávať kyvadlová doprava na Záhradky.

-BA- zdroj: TASR, foto: www.vat.pravda.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ