DOLNÝ KUBÍN: Mesto sprístupnilo nový atletický ovál

0
39
Mesto Dolný Kubín sprístupnilo nový atletický ovál.

Na štadióne MUDr. Ivana Chodáka v Dolnom Kubíne otvorili v utorok 14. júna 400-metrový atletický ovál aj s rozbežiskami a sektormi na atletické disciplíny. Celková investícia dosiahla viac ako 500.000 eur s DPH, Slovenský atletický zväz (SAZ) prispel mestu prostredníctvom dotácie sumou 200.000 eur a zvyšné financie zaplatila dolnokubínska samospráva.

Štadión bude podľa primátora Dolného Kubína Jána Prílepka od stredy (15. 6.) bezplatne k dispozícii verejnosti vo vyhradených ranných a večerných hodinách. „Preto tu naši kolegovia budú dávať pozor na bezpečnosť na štadióne,“ povedal Prílepok s tým, že nové dráhy budú slúžiť na prípravu všetkých športovcov.

Prezident SAZ Peter Korčok podotkol, že 400-metrová atletická dráha doteraz v regióne výrazne chýbala. „Atletický klub, ktorý tu pôsobí, má významné úspechy. Aj keď sa sústredil najmä na vrhačské disciplíny. Teraz sa otvorí možnosť rozvoja atletiky v celej škále disciplín od mládežníckych kategórií až po seniorské,“ uviedol.

Zdôraznil, že nové športovisko neslúži len na výkonnostnú a vrcholovú atletiku. „Je to športovisko, ktoré využívajú aj iní športovci na letnú či kondičnú prípravu. Ale aj bežní obyvatelia, ktorí si chcú zabehať. Dnes si chce každý zabehať po modernom povrchu, ktorý je šetrnejší aj k pohybovému aparátu,“ vysvetlil Korčok.

Predseda TJ Orava Dolný Kubín Jaroslav Lupák skonštatoval, že sen o tartanovom ovále sa mu podarilo naplniť po 25 rokoch. „Štadión dostane certifikáciu medzinárodnej atletickej federácie a je pripravený na súťaže najvyššej kategórie v atletike. Sektory sú vybavené na vrh guľou, skok do výšky, hod oštepom, skok o žrdi. Jediné, čo nemáme, je vodná priekopa, aby sme mohli robiť beh cez prekážky na tri kilometre mužov a dva kilometre žien,“ dodal Lupák.

-BA- zdroj: TASR, foto: ŽilinaK

ZANECHAŤ ODPOVEĎ