ORAVSKÝ PODZÁMOK: Obec plánuje zefektívniť komunikáciu s obyvateľmi

0
39
Obec Oravský Podzámok plánuje zefektívniť komunikáciu s obyvateľmi.

Obec Oravský Podzámok plánuje zefektívniť komunikáciu s obyvateľmi. Pomôcť pritom má interaktívna elektronická platforma, umiestnená na webovom sídle obce a v informačnom kiosku v Oravskom Podzámku. Pôjde o výsledok cezhraničnej spolupráce s Brankami na Morave, za obec informoval o tom Miroslav Žabenský.

Projekt podľa slov starostu Oravského Podzámku Jozefa Záhoru reflektuje na zmenu spôsobu komunikácie obecných samospráv s obyvateľmi, spôsobenú dvomi rokmi epidemických opatrení, počas ktorých sa vytratila priama interakcia s obyvateľmi. Tá bola zameraná najmä na on-line komunikáciu.

„Vznikajúca informačná platforma umožní zdieľať nielen všeobecné informácie o dianí v oblastiach samosprávy, výstavby a investícií, v školstve, kultúre či sociálnej oblasti. Bude aj miestom prezentácie voľnočasových, turistických a športových ponúk, prezentácie združení a spolkov,“ priblížil Žabenský. Ako dodal, umožní i spätú reakciu občanov formou minireferend, verejných hlasovaní, dotazníkov, kvízov či súťaží. Elektronickú platformu pripraví spoločný tím zástupcov obidvoch obcí, ich jednotlivých zložiek a prizvaných externých odborníkov.

Projekt je realizovaný od mája do novembra tohto roka s rozpočtom vyše 20.000 eur a financovaný z prostriedkov Európskej únie a zo štátneho rozpočtu SR.

-BA- zdroj: TASR, foto: FB Oravský Podzámok

ZANECHAŤ ODPOVEĎ