ŽILINA: Na vyclievacej pošte zaistili klobúk zdobený krokodílími zubami

0
68
Na vyclievacej pošte v Žiline, zaistili klobúk zdobený krokodílími zubami.

Na žilinskej vyclievacej pošte zaistili príslušníci finančnej správy klobúk zdobený krokodílími zubami z Texasu. Podľa hovorkyne Colného úradu (CÚ) Žilina Boženy Chríbikovej chýbalo mužovi z Púchova povolenie na dovoz tohto tovaru.

Doplnila, že klobúk čiernej farby, po obvode s pásom so vzorom hadej kože a ozdobený pätnástimi zubami z krokodíla, poslal odosielateľ z USA v kartónovej škatuli. „Zásielka sa dostala na preclenie na žilinskú vyclievaciu poštu. Pri kontrole príslušníci finančnej správy zistili, že ide o výrobok z chráneného živočícha, ktorý je zaradený do prílohy dohovoru CITES a pre obchod s ním platia prísne opatrenia. Tie majú zabrániť takému zaobchádzaniu so zvieraťom, ktoré je nezlučiteľné s jeho prežitím,“ uviedla hovorkyňa CÚ Žilina.

Dovozca mal podľa nej pri colnom konaní predložiť potrebné povolenie na dovoz exemplárov, čo ani v stanovenej lehote neurobil. „Pre nesplnenie podmienok na prepustenie mu klobúk s krokodílími zubami, ktorý si objednal za 275 dolárov, nemohol byť doručený. Príslušníci finančnej správy ho zaistili a v budúcnosti ho využijú na edukačné účely,“ dodala Chríbiková.

-BA- zdroj: TASR, foto: www.zilina.sp21.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ