DOLNÝ KUBÍN: Užite si verejné korčuľovanie na vynovenom štadióne!

0
411
Užite si verejné korčuľovanie na vynovenom štadióne.

Rekonštrukcia zimného štadióna v Dolnom Kubíne za takmer 700.000 eur je na konci, práce trvali celú zimnú sezónu. Vynovený športový stánok si mohli obyvatelia prísť pozrieť cez víkend, radnica pre nich organizovala verejné korčuľovanie.

„Korčuľovanie bude pre všetkých zdarma až do konca apríla. Ide o formu poďakovania za trpezlivosť počas rekonštrukcie,“ uviedol zástupca primátora Matúš Lakoštík.

Štadión má zrekonštruované šatne, ktoré sú plne bezbariérové. Pribudlo moderné osvetlenie, nová rolba, obnovy sa dočkala aj strojovňa chladenia. „Nový systém chladenia je bezúdržbový, úspornejší a na svoj chod potrebuje už len 1,5 tony čpavku. To je oproti starému systému, kedy bolo potrebných šesť ton čpavku, zníženie o 75 percent,“ skonštatoval Martin Buzna z dolnokubínskej radnice.

Predpokladaná hodnota rekonštrukcie športoviska bola viac ako 800.000 eur. Verejným obstarávaním sa ju samospráve podarilo znížiť na približne 690.000 eur. Polovicu sumy hradil Fond na podporu športu, druhú polovicu zaplatilo mesto zo svojich prostriedkov.

-BA- zdroj: TASR, foto: www.dolnykubin.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ