LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: V Strednej odbornej škole polytechnickej je ubytovaných 100 vojnových utečencov z Ukrajiny

0
162
V Strednej odbornej škole polytechnickej v Liptovskom Mikuláši je ubytovaných 100 vojnových utečencov z Ukrajiny.

V Strednej odbornej škole polytechnickej v Liptovskom Mikuláši (zriaďovateľ Žilinský samosprávny kraj) je od predvčera ubytovaných 100 vojnových utečencov z Ukrajiny. Medzi odídencami sú štyria muži, 56 žien a 40 detí. Najmladšie bábätko má päť mesiacov. Ľuďom z vojnou postihnutej krajiny poskytla škola strechu nad hlavou. Prišli hladní, unavení a riaditeľka školy Renata Benikovská má od ich príchodu v internáte bez kuchyne sto hladných krkov, ktoré treba nasýtiť, ľudí, ktorí si potrebujú oprať, takých, ktorí si do tašky nestihli zabaliť ani len pas, nieto ešte základné hygienické potreby.

Predstavitelia nášho mesta dnes riaditeľke školy, na ktorú dopadla zodpovednosť za 40 detí a 60 dospelých, sľúbili podanie pomocnej ruky. Z mestského transparentného účtu pošle mesto škole prostriedky na zabezpečenie základných životných potrieb pre Ukrajincov z internátu strednej školy.

Ak môžete, pomôžte
Škola medzitým zverejnila prosbu aj o potravinovú pomoc. Keďže sa na internátoch nenachádza kuchyňa, prosia zástupcovia školy o detské výživy, trvanlivé potraviny, sladkosti pre deti, vody, džúsy, trvanlivé salámy, polotovary aj drogériu. Zároveň potrebujú šikovné ruky, ktoré by pomohli s prípravou potravinových balíčkov, raňajok či večerí, pretože túto aktivitu doposiaľ suplujú unavení zamestnanci školy.

Máme transparentný účet na pomoc Ukrajincom v našom meste
Na účel pomoci ľuďom z Ukrajiny, ktorí sú ubytovaní v Liptovskom Mikuláši, radnica zriadila transparentný účet s číslom SK95 0200 0000 0045 7127 1259. Primátor už inicioval prvotný vklad 10 tisíc eur na tento účet, finančnú čiastku schválili poslanci mestského zastupiteľstva. Tieto finančné prostriedky však nebudú postačovať na pokrytie elementárnych potrieb utečencov na území mesta v dlhodobom horizonte.

Ak máte možnosť prispieť na tento transparentný účet, peniaze budú adresne prevedené na pomoc pre Ukrajincov v Liptovskom Mikuláši.

Číslo mestského transparentného účtu je: SK95 0200 0000 0045 7127 1259.
Transparentný účet je špeciálny bankový účet, na finančné pohyby môže verejnosť nahliadať cez internet. Funguje na bezhotovostnom princípe, nemožno z neho vyberať hotovostné peniaze.
-BA- zdroj a foto: FB Mesto Liptovský Mikuláš

ZANECHAŤ ODPOVEĎ