ŽILINSKÝ KRAJ: Podgurážení vodiči na cestách

0
108
Jedno auto a dvaja obvinení vodiči.

Polícia zaevidovala v uplynulom týždni na cestách v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) 39 vodičov pod vplyvom alkoholu, informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Žiline Radko Moravčík.

Doplnil, že z celkového počtu vodičov motorových vozidiel nafúkalo 17 nad jedno promile, u 22 vodičov zistili požitie alkoholických nápojov s hodnotou pod jedno promile. Pri dychovej skúške zistili policajti alkohol aj u 11 vodičov nemotorových vozidiel, uviedol krajský policajný hovorca.

Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 34-ročný Lukáš. Policajti mu v piatok (11. 3.) pri dychovej skúške v Turzovke namerali 1,16 mg/l (2,42 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu. „Obmedzili mu osobnú slobodu a na mieste zadržali vodičský preukaz. Poverený príslušník PZ skončil skrátené vyšetrovanie a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža,“ dodal Moravčík.

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. „Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin. Ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí,“ zdôraznil krajský policajný hovorca.

-BA- zdroj a foto: FB Polícia SR – Žilinský kraj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ