AKTUÁLNE: Slovensko je v semifinále olympijského hokejového turnaja!

0
376
Slovensko je v semifinále olympijského hokejového turnaja.

Slovensko je v semifinále olympijského hokejového turnaja. Zverenci Craiga Ramsayho ukázali ohromnú vôľu, silu, túžbu, bojovnosť a tímového ducha. Tím, ktorému málokto veril, zdolal vo štvrťfinále USA 3:2 po samostatných nájazdoch.

Slovensko sa v olympijskom semifinále predstaví po dvanástich rokoch, vo Vancouveri 2010 skončilo napokon štvrté. Za posledných sedem dní odohrali päť zápasov a po úvodných dvoch prehrách s Fínskom a Švédskom zdvihli hlavy a poradili si počas štyroch dní s Lotyšmi, Nemcami a vo štvrťfinále aj s Američanmi.

Proti Američanom neboli Slováci favoriti. Nestiahli sa do obrany, ale dokázali so súpermi korčuľovať hore-dole. Vzájomne si pomáhali, útočníci podporovali obrancov, obrancovia zasa útočníkov. V prvej tretine poslal tím do vedenia mladík Juraj Slafkovský, v záverečnej minúte zareagoval na americké vedenie 2:1 pri powerplay vyrovnávajúcim gólom kapitán Marek Hrivík.

Brankár Patrik Rybár nedal v nájazdovej lotérii šancu žiadnemu z piatich amerických strelcov a vo štvrtej sérii potvrdil povesť kanoniera Peter Cehlárik, ktorého zásah posunul Slovensko medzi posledných štyroch.

„Ideme ďalej, je to niečo neuveriteľné. Turnaj sa pre nás nekončí. V nájazdoch to boli poriadne nervy. Patrik Rybár však chytal vynikajúco a Peter Cehlárik nás posunul ďalej,“ hovoril v prvom televíznom rozhovore obranca Peter Čerešňák.

„Tešíme sa. Všetci videli, sme dali do zápasu všetko a robili jeden pre druhého. Sme šťastní a tieto pocity sa nedajú opísať,“ reagoval Michal Krištof.