ŽILINA: Lekáreň v žilinskej nemocnici bude otvorená aj cez víkend

0
194
Lekáreň v žilinskej nemocnici bude otvorená aj cez víkend.

Lekáreň v detskej poliklinike v areáli Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) v Žiline je od soboty otvorená aj cez víkendové dni. Zdravotnícke zariadenie tak reagovalo na aktuálnu epidemiologickú situáciu v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19, informovala o tom hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková.

Pre detských aj dospelých pacientov bude každý víkend až do odvolania otvorená lekáreň v detskej poliklinike vždy v sobotu a nedeľu od 7.30 do 22.00 h,“ spresnila Záteková.

Lekáreň môžu cez víkendy podľa nej využiť predovšetkým pacienti pohotovosti, urgentného príjmu či iní zákazníci, ktorí v súčasnej situácii nebudú musieť hľadať otvorené lekárne v meste či obchodných centrách, ale lieky si budú môcť vyzdvihnúť priamo v areáli nemocnice.

Prevádzka lekární FNsP Žilina ostáva cez pracovné dni nezmenená. Cez týždeň sú v nemocnici k dispozícii tri verejné lekárne, a to v detskej poliklinike, na prízemí hlavnej budovy polikliniky a na prvom poschodí hlavnej budovy polikliniky. „Nákupom v týchto lekárňach podporujú zákazníci priamo žilinskú nemocnicu, ktorá financie vkladá do ďalšej obnovy a modernizácie,“ pripomenula Záteková.

-BA- zdroj: TASR, foto: FNsP Žilina

ZANECHAŤ ODPOVEĎ