LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: Kino Nicolaus spúšťa premietanie festivalom severského filmu

0
79
Kino Nicolaus v Liptovskom Mikuláši spúšťa premietanie festivalom severského filmu.

Mestské kino Nicolaus po vynútenej pandemickej odstávke otvorí svoju kinosálu v pondelok 24. januára 2022 festivalom súčasného severského filmu Scandi. Ôsmy ročník prehliadky nezameniteľnej škandinávskej kinematografie ponúkne počas piatich dní bohatý program plný festivalových predpremiér.

Lavína filmov prinesie súčasné témy, ktoré rezonujú nielen škandinávskou, ale aj globálnou a slovenskou spoločnosťou. Žena ako silná líderka národov vo filme Margrete – Kráľovná severu, právo ženy mať či nemať dieťa vo filme Ninjababy, kríza mužskej maskulinity vo filme Divoch, seniorská samota vymenená za dobrodružstvo vo filme Oceľové dámy, bremeno slávy detskej filmovej hviezdy v dokumente Najkrajší chlapec na svete či v neposlednom rade život minority v minorite v animovanom dokumente nominovanom na Oscara – Utiecť.

„Ihneď po uvoľnení opatrení sme začali komunikovať s distribútormi filmov a zostavovať programovú štruktúru. Kino bude otvorené v režime OP, na jednom premietaní sa môže zúčastniť maximálne 100 návštevníkov,“ vysvetlil riaditeľ Domu kultúry René Devečka.
Lístky na predstavenia si môžete kúpiť aj komfortne z pohodlia svojho domova na webovej stránke www.kinonicolaus.imafex.sk. Na film nemusíte chodiť s časovým predstihom, pred vstupom sa stačí preukázať vstupenkou v mobile. V prípade, že sa predsa rozhodnete kúpiť si vstupenky osobne, pokladňa kina je otvorená vždy hodinu pred prvým premietaním.
-BA- zdroj a foto: FB Mesto Liptovský Mikuláš

ZANECHAŤ ODPOVEĎ