RUŽOMBEROK: Včerajší požiar narušil plynulý chod nemocnice v chirurgickom pavilóne

0
92
Pre pacientov je v tejto súvislosti k dispozícii aj INFO-linka ÚVN - 044 438 2929 a informovať sa môžu aj prostredníctvom e-mailu nauvn@uvn.sk.
Ústredná vojenská nemocnica pre požiar pozastavila časť plánovaných operácií, pacientov bude kontaktovať.
Vzhľadom na rozsah poškodenia budovy chirurgického pavilónu Ústrednej vojenskej nemocnice SNP-FN v Ružomberku požiarom zo dňa 17. októbra, jej vedenie rozhodlo o pozastavení plánovanej operatívy na klinikách chirurgie, neurochirurgie, cievnej chirurgie a ortopédie a úrazovej chirurgie na najbližších 48 hodín. Rovnako sú zrušené aj plánované rehabilitácie pacientov na Klinike fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie.
Pracovníci jednotlivých kliník budú postupne kontaktovať pacientov, ktorí mali v najbližších dvoch dňoch, t.j. 18. a 19. októbra 2021 plánovaný výkon na niektorom z vyššie uvedených pracovísk. Títo pacienti postupne dostanú náhradný termín operácie, a to hneď ako to situácia v nemocnici umožní.
Upozorňujeme pacientov Ústrednej vojenskej nemocnice SNP-FN v Ružomberku, že ambulancie a pracoviská, ktoré sa nachádzajú v chirurgickom pavilóne, ktorý bol poškodený požiarom, nebudú najbližších 48 hodín z technických príčin v prevádzke.
Ide o špecializované ambulancie a pracoviská:
Ambulanciu ortopédie a úrazovej chirurgie
Ambulanciu chirurgie
ANGIO- CT pracovisko
Ambulancie neurochirurgie
CT- pracovisko
RTG – pracovisko
Mamografia
Ambulancia urológie
Sonografia
Pracovisko rehabilitácia
Pre pacientov je v tejto súvislosti k dispozícii aj INFO-linka ÚVN – 044 438 2929 a informovať sa môžu aj prostredníctvom e-mailu nauvn@uvn.sk.
Ústredná vojenská nemocnica prosí pacientov, aby sledovali aktuality na webovej stránke nemocnicewww.uvn.sk, kde bude priebežne informovať o aktuálnej situácii a prijatých opatreniach.
-BA- zdroj a foto: FB ÚVN SNP Ružomberok

ZANECHAŤ ODPOVEĎ