LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: V meste je zvýšený výskyt havrana poľného

0
71
V meste Liptovský Mikuláš je zvýšený výskyt havrana poľného.
Zvýšený výskyt havrana poľného v Liptovskom Mikuláši je domácim na obtiaž. Premnožené havrany znečisťujú verejné priestranstvá a hlukom a špinením znepríjemňuje život Mikulášanov. Mesto preto po minulé roky zabezpečovalo plašenie týchto spevavcov a ešte pred hniezdením zamestnanci VPS zhadzovali ich hniezda. Tento rok vymysleli predstavitelia mesta ďalší spôsob, ako tohto hlučného operenca vytlačiť z intravilánu do okrajových lokalít.
„Koncom januára nainštalujeme v korunách stromov makety dravých vtákov, ktoré fungujú ako plašiče havranov. Imitácie dravcov osadíme ešte pred začiatkom hniezdenia havranov v najexponovanejších lokalitách pri železničnej stanici, na Stodolovej ulici a v parku M. R. Martákovej pri Rachmaninovom námestí. V najbližších týždňoch zrealizujeme aj ďalšie opatrenia, ako orezanie konárov či zhadzovanie hniezd ešte pred hniezdením,“ uviedol viceprimátor Ľuboš Trizna.
Radniční spolu so Správou Tatranského národného parku vyzývajú obyvateľov, aby dbali na dôsledné zatváranie smetných nádob pri bytovkách a domoch, pretože odpadky sú jedným zo zdrojov záujmu týchto vtákov. Inteligentné havrany sa totiž sústreďujú tam, kde majú ľahko dostupnú potravu.
-BA- zdroj a foto: FB Mesto Liptovský Mikuláš

ZANECHAŤ ODPOVEĎ