LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: Okresná kriminálka vypátrala páchateľa viacerých trestných činov

0
89
Okresná kriminálka v Liptovskom Mikuláši vypátrala páchateľa viacerých trestných činov.
Za viaceré staršie vraždy na východe Slovenska vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry a vyšetrovatelia krajskej kriminálky v Prešove obvinili Kežmarčana, Jána R.
Prípady sa podarilo objasniť vďaka detailnej operatívnej práci okresnej kriminálky v Kežmarku a vďaka spolupráci policajtov národnej kriminálnej agentúry, krajskej kriminálky v Prešove, kriminalistického a expertízneho ústavu v Banskej Bystrici a okresnej kriminálky v Liptovskom Mikuláši.
Ide o tri prípady. Prvý sa stal v januári 2015 vo Veľkej Lomnici, kedy bol na čerpacej stanici strelnou zbraňou zavraždený Erik K. Vecou sa zaoberala krajská kriminálka v Prešove. Druhý prípad sa stal v máji 2017, kedy sa páchateľ v blízkosti obce Holumnica v okrese Kežmarok pokúsil strelnou zbraňou zavraždiť Štefana B. a Danu F. Vecou sa zaoberá národná kriminálna agentúra. Tretí prípad sa stal v apríli 2019, kedy páchateľ v lesnom poraste v katastri obce Levoča strelnou zbraňou usmrtil Jozefa L. Vecou sa zaoberala krajská kriminálka v Prešove.
Všetky tri skutky sa stretli v jednom bode až tento rok na základe dôkazov získaných v trestnej veci vyšetrovanej okresnou kriminálkou v Liptovskom Mikuláši. Tam totiž vyšetrovali útok na verejného činiteľa a nedovolené ozbrojovanie z júna tohto roku. Páchateľ pri Liptovskom Hrádku strieľal na dvojčlennú policajnú hliadku, ktorá ho chcela skontrolovať. Aj v tomto prípade vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Liptovskom Mikuláši vzniesol obvinenie rovnakej osobe Ján R. z okresu Kežmarok.
Vyšetrovateľ NAKA konanie o všetkých vraždách spojil na spoločné konanie. Páchateľovi za všetky skutky v prípade dokázania viny hrozí doživotný trest odňatia slobody. V súčasnosti sa už nachádza vo väzbe.
-BA- zdroj a foto: Polícia Slovenskej republiky

ZANECHAŤ ODPOVEĎ