ŽILINSKÝ KRAJ: Prípadom obťažovania sa zaoberá železničná polícia

0
442
Prípadom obťažovania sa zaoberá aj železničná polícia v Žilinskom kraji.
Iba pred pár týždňami informovala polícia o obvinení 35-ročného Lukáša z prečinu výtržníctva, ktorý vo vlaku smerujúcom do Bratislavy masturboval pred ostatnými cestujúcimi.
V priebehu včerajšieho dňa 27. septembra dostala polícia od viacerých na Instagrame fotografiu, na ktorej sa má starší muž „obšťastňovať“ pred dievčatami, avšak bez bližších informácií. K incidentu malo dôjsť podľa dostupných informácií asi pred mesiacom.
Týmto prípadom sa už zaoberá príslušný útvar železničnej polície v Polícia SR – Trenčiansky kraj. Viac informácií v tejto chvíli nie je možné uviesť.
Podobným incidentom sa zaoberá aj železničná polícia v Polícia SR – Žilinský kraj, ku ktorému došlo iba pred pár dňami. Aj v tomto prípade už prebiehajú procesné úkony. Viac informácií poskytne polícia neskôr, keď to procesná situácia dovolí.
ČO ROBIŤ, AK STE SVEDKOM TAKÝCHTO NECHUTNOSTÍ VO VLAKU?
Už po prvom podobnom prípade sme zintenzívnili hliadkovú činnosť vo vlakoch, aby aj prítomnosť samotných policajtov pôsobila preventívne.
V závislosti od konkrétneho prípadu je jednou z možností, okrem napríklad upozornenia vlakového personálu, kontaktovať políciu na čísle 158, polícia v takom prípade môže prípad riešiť hneď na najbližšej vlakovej stanici, kde zastaví vlak.
Tiež je možné podať trestné oznámenie na najbližší útvar Policajného zboru, polícia oznámenie vždy príjme a orgán činný v trestnom konaní, prípadne správny orgán, rozhodne o ďalšom postupe.
-BA- zdroj a foto: FB Polícia SR – Žilinský kraj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ