LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: Do škôl nastúpili robotníci

0
616
Do škôl v Liptovskom Mikuláši nastúpili robotníci.
V mestských školách sa život nezastavil ani počas prázdninových mesiacov. Mesto Liptovský Mikuláš naplánovalo v nich opravy, aby v septembri žiaci nastúpili do modernejších priestorov. V nasledujúcich riadkoch sa dočítate, čo sa do septembra zlepší v škole, ktorú navštevuje možno aj vaša ratolesť.
V Základnej škole Janka Kráľa vymaľujú priestory a vymenia linoleum v pavilóne F po zatopení. Na rad tiež príde rekonštrukcia sociálnych zariadení. V Základnej škole Dr. Aurela Stodolu zavedú do školskej jedálne internet. Inštalácia workoutovej zostavy v športovom areáli, oprava dlažby na schodiskách, bielenie skladov školskej kuchyne či elektroinštalácia v jazykovej učebni predstavuje výpočet letných investícií v Základnej škole M. R. Martákovej na Nábreží. V ZŠ Miloša Janošku opravujú sociálne zariadenia pre zborovňu, v učiteľskej knižnici a v kabinete zrekonštruujú podlahy a vymaľujú. Maľovanie učební, oplotenia školy a opravu obkladu stien v školskej kuchyni majú v pláne na Základnej škole s materskou školou Okoličianska. Maľovanie je na programe aj na Demänovskej ulici, vybielia triedy, spoločné priestory aj kuchynskú výdajňu. Pracovníci vymenia aj poškodené dvere na učebniach a údržbou prejdú školské kabinety a podlaha v počítačovej učebni.
V Materskej škole Vranovská budú v septembri opravené kúpeľne a vymenia aj radiátory v tretej triede. Deti z Materskej školy Ondrašovská dostanú novú podlahu na chodbe a maľovať sa bude v druhej triede. Novej vstupnej brány sa dočkajú v Materskej škole Komenského. V MŠ 4. apríla opravia omietku v skladových priestoroch a deti z Kláštornej prekvapí nový maľovaný motív na stene budovy. V Agátovej vybudujú plochu s cykloprístreškom, zrekonštruujú vonkajšie schodiská a vymaľujú šatne. V Materskej škole Dr. A. Stodolu opravia elektroinštaláciu, plot a nachystali aj asfaltovanie plochy dopravného ihriska.
Cez prázdniny nezaháľajú ani v Centre voľného času, napriek tomu, že realizujú letné prímestské tábory, chystajú sa na opravu odkvapovej rúry a úprave hlavného bleskozvodu. V Základnej umeleckej škole vymenia vonkajšie brány a zábradlia, nová bude aj dlažba a omaľujú umyvárne tanečného odboru.
-BA- zdroj a foto: FB Mesto Liptovský Mikuláš

ZANECHAŤ ODPOVEĎ