ŽILINA: V pavilóne pediatrie vybudovali nové sociálne zariadenia a dve nadštandardné izby

0
295
Vo fakultnej nemocnici je otvorených 11 miest pre absolventov medicíny.

Nové sociálne zariadenia a dve nadštandardné izby vybudovali na treťom poschodí pavilónu pediatrie vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline. Cieľom stavebných úprav bolo zvýšiť kvalitu a pohodlie pre pacientov detského oddelenia i rodičov, informovala o tom hovorkyňa FNsP Žilina Lenka Záteková.

Nedávno dokončené toalety spolu so sprchou vznikli na mieste staršej izby, ktorej dispozíciu a účel kompletne zmenili pracovníci oddelenia hospodárskych a stavebných činností FNsP Žilina. V jej pôvodných priestoroch vytvorili hygienické zariadenia pre hospitalizované deti a sprevádzajúce osoby,“ priblížila hovorkyňa.

Ako zdôraznila primárka oddelenia pediatrie Zuzana Cigániková, zmeny plánovali dlhšie. Zásluhou rekonštrukcie môžu podľa jej slov pacientom aj ich rodičom poskytnúť väčší komfort i krajšie priestory. „Pri hospitalizácii je veľmi dôležité, aby sa deti napriek zdravotným problémom cítili čo možno najpríjemnejšie a odbúrali sme stres či strach z nemocničného prostredia,“ povedala primárka s tým, že výrazný vplyv na to má práve atmosféra celého oddelenia.

Vlastnými kapacitami zriadila žilinská nemocnica na pediatrii aj dve moderné nadštandardné izby, obe sú od ich otvorenia neustále obsadené. „Poskytujú viac súkromia, veľkou výhodou je vlastná sprcha, záchod a ďalšie zariadenie. Televízia je na každej izbe, takže, samozrejme, sú ňou vybavené aj nadštandardy,“ uviedla primárka. Nové priestory sa podľa nej snažili prispôsobiť nielen prakticky, ale súčasne s individuálnym zameraním na detského pacienta.

-BA- zdroj: TASR, foto: FNsP Žilina

ZANECHAŤ ODPOVEĎ