LIPTOVSKÝ HRÁDOK: ZOO kútik s detským ihriskom čaká veľká modernizácia

0
121
ZOO kútik s detským ihriskom v Liptovskom Hrádku čaká veľká modernizácia.

Súčasný ZOO kútik s detským ihriskom, ktorý sa nachádza medzi Hrádockým arborétom a budovou Centra voľného času Lienka, čaká tento rok veľká modernizácia. Úprava sa bude týkať plochy, ktorá má rozlohu viac ako 1200 metrov štvorcových.

Prvky detského ihriska, mobiliár, dopadové plochy, chodníky – šľapáky, voliéra (pre holuby, bažanty, papagáje), dvojvoliéra (pre stredne veľké dravce), voliéra (pre veľké dravce), kurín, králikáreň, technická miestnosť s kuchynkou a senníkom, elektrická prípojka, vodovodná prípojka, pitná fontánka i oplotenie. To sú v skrate všetky prvky a zariadenia, ktoré budú súčasťou zmodernizovaného ZOO kútika s detským ihriskom.

Mesto Liptovský Hrádok chce všetky práce zrealizovať ešte v priebehu tohto roka. „V tohtoročnom rozpočte máme na túto aktivitu vyčlenených zatiaľ 30 000 eur. Rozhodli sme však pristúpiť k ozaj kompletnej a rozsiahlej modernizácii, ktorú si toto územie vyžaduje a zaslúži. Chceme to spraviť úplne inak, ako to spoluobčania poznali doteraz. Projekt počíta s nákladmi na úrovni približne 83 000 eur, preto o úprave rozpočtu budú na najbližšom zasadnutí rokovať poslanci mestského zastupiteľstva,“ ozrejmil primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger.

„Najmladšej generácii chceme ukázať nielen domáce zvieratá ale i tie, ktoré sú, kvôli zdravotnému stavu, umiestnené vo voliérach. Okrem toho bude k dispozícii množstvo atrakcií pre detí. Verím, že celá naša snaha prispeje k tomu, aby tu rodičia s deťmi trávili veľa času. Poviem otvorene, že v dnešnej dobe, plnej modernej techniky a sociálnych sietí, by to mala byť taká oáza pokoja a miesto na stretávanie sa rodičov s malými deťmi,“ zdôraznil primátor Liptovského Hrádku.

Keďže ZOO kútik s detským ihriskom bude v tesnej blízkosti Hrádockého arboréta, mesto už má aj odobrenie od Krajského pamiatkového úradu.

-BA- zdroj a foto: www.liptovskyhradok.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ