TERCHOVÁ: Jánošíkove dni sa uskutočnia na prelome júla a augusta

0
502
Jánošíkove dni.
Jánošíkove dni v Terchovej sú veľkým lákadlom pre návštevníkov.

Pripravovaný 59. ročník medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni v Terchovej sa uskutoční 28. júla až 1. augusta. Ako informoval šéfdramaturg podujatia Peter Cabadaj, hoci pôvodne zamýšľaný program museli v dôsledku pandémie zredukovať, bude bohatší ako vlani. Opätovne sa však neuskutočnia programy v amfiteátri Nad bôrami, zrušený je festivalový stan, ako i všetky stánky s občerstvením a suvenírmi.

„Celkovo je na šiestich pódiách – pri Jánošíkovom dome, Relaxačno-informačnom centre, Terchovskej galérii umenia, Kultúrnom dome Andreja Hlinku v Terchovej, Makovického dome a na Mariánskom námestí v Žiline – pripravených 18 programových blokov. Ich súčasťou budú aj štyri zaujímavé výstavné projekty. Rezonovať bude tiež storočnica vzniku slovenského filmu,“ priblížil Cabadaj.

V exteriérových priestoroch sa odohrajú slávnostné otvorenie akcie, živá festivalová pozvánka v Žiline a druhá prezentácia projektu „hrajúcich“ autobusových zastávok Poďme spolu spievať. „Kľúčovým slovom tohtoročných Jánošíkových dní je akronym K.R.O.J. – s podtitulom Krása reprezentovaná originálnou jedinečnosťou,“ doplnil šéfdramaturg.

Hlavným organizátorom podujatia je obec Terchová, spoluorganizátorom Krajské kultúrne stredisko v Žiline. Akciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Počas celého trvania festivalu budú dôsledne rešpektované všetky aktuálne protipandemické, hygienické a bezpečnostné opatrenia a nariadenia, ako i stanovený počet osôb.

Peter Mikloš, zdroj: obec Terchová, TASR

ZANECHAŤ ODPOVEĎ