LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: Vychutnajte si výstavu o živote geniálneho vynálezcu Eduarda Penkalu

0
93
Vychutnajte si výstavu o živote geniálneho vynálezcu Eduarda Penkalu.
V piatky spoznávajte autora viac ako osemdesiatich prevratných vynálezov Eduarda Penkalu.
Konštruktér prvej mechanickej ceruzky, rotačnej zubnej kefky a dokonca prvého chorvátskeho lietadla sa narodil v Liptovskom Mikuláši počas stavby Košicko-bohumínskej železnice.
Mesto Liptovský Mikuláš pripravilo komentovanú prehliadku o živote Eduarda Penkalu v Múzeu Janka Kráľa spolu so zábavným vedomostným kvízom v novej zrekonštruovanej expozícii. Za úspešné vyriešenie získate originálny patent na rozum podpísaný skutočným Eduardom Penkalom.
Pripomeňte si slávneho rodáka každý piatok počas celého leta od 9. 7. do 27. 8. 2021 o 18.00 h pred mestským Múzeom Janka Kráľa.
Počas prechádzky Ulicou 1. mája venujte pozornosť výstave o živote geniálneho vynálezcu Eduarda Penkalu. Osem veľkoplošných bannerov zachytáva najžiarivejšie momenty jeho života, ktoré Vám prinesú nielen hodnotné informácie ale aj inšpiráciu do každodenného života. Dozviete sa o stavbe Košicko-bohumínskej železnice, detstve a štúdiách mladého génia až po jeho najtvorivejšie obdobie v Záhrebe, kde skonštruoval svoje najslávnejšie vynálezy, ktoré používame dodnes.
-BA- zdroj a foto: FB Mesto Liptovský Mikuláš

ZANECHAŤ ODPOVEĎ