ŽILINSKÝ KRAJ: Hasiči za jednu noc zasahovali až 23-krát

0
236
Profesionálni a dobrovoľní hasiči v Žilinskom kraji absolvovali v súvislosti s poveternostnou situáciou od štvrtka (24. 6.) večera do piatkového rána celkovo 23 zásahov.

Profesionálni a dobrovoľní hasiči v Žilinskom kraji absolvovali v súvislosti s poveternostnou situáciou od štvrtka (24. 6.) večera do piatkového rána celkovo 23 zásahov, informovala o tom Miroslava Mintálová z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Žiline.

Doplnila, že celkovo zasahovalo 20 profesionálnych hasičov, 31 dobrovoľných hasičov a nasadených bolo 17 kusov hasičskej techniky. „Hasiči prevažne odstraňovali spadnuté alebo naklonené stromy z ciest, z elektrického vedenia, zabezpečovali spadnuté stĺpy a v jednom prípade poškodenú strechu rodinného domu v Turzovke,“ dodala Mintálová.

Príslušníci HaZZ z hasičských staníc v Čadci, Turzovke, Žiline, Martine a Turčianskych Tepliciach zasahovali pri 11 výjazdoch. Členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Klokočov, Nová Bystrica, Turzovka, Oščadnica, Čierne, Svrčinovec, Staškov, Korňa a Oravská Lesná zasahovali pri 12 výjazdoch, uviedla Mintálová.

-BA- zdroj a foto: TASR 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ