DOLNÝ KUBÍN: Naháňačka skončila na poľnej ceste!

0
87
Naháňačka skončila na poľnej ceste.
Policajti z Obvodného oddelenia Policajného zboru Dolný Kubín v sobotu 23. januára popoludní počas výkonu služby predpísaným spôsobom zastavili v Dolnom Kubíne na ceste tretej triedy osobné motorové vozidlo Škoda.
Následne začal vodič s motorovým vozidlom z miesta unikať v smere na Ružomberok, kde odbočil na cestu tretej triedy na obec Komjatná, okres Ružomberok. Prešiel na poľnú cestu v smere na obec Žaškov, okres Dolný Kubín, kde došlo ku kolízii so služobným motorovým vozidlom, ktoré ho po celý čas prenasledovalo. Policajti počas kontroly vyzvali 30 ročného vodiča, aby sa podrobil dychovej skúške na alkohol čo odmietol.
Taktiež sa odmietol podrobiť lekárskemu vyšetreniu za účelom zistenia, či nie je ovplyvnený návykovou látkou. Preverovaním bolo zistené, že muž má uložený trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá a bol na neho súdom vydaný príkaz na dodanie do výkonu trestu odňatia slobody.
V súvislosti s touto udalosťou bolo začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky v súbehu s trestným činom marenia výkonu úradného rozhodnutia aj drogovej trestnej činnosti.
-BA- zdroj a foto: FB Polícia SR – Žilinský kraj 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ