ŽILINA: Dôležité informácie k organizácii skríningového testovania na ochorenie COVID-19

0
224
Testovanie je vykonávané aj v priestoroch Mestského úradu v Žiline.

Dôležitých informácií k organizácii skríningového testovania na ochorenie COVID-19 počas víkendu od 23. do 24. januára 2021 v Žiline.

Do pilotného projektu elektronickej rezervácie termínov na víkendové skríningové testovanie v Žiline (23. – 24. januára) je zapojených 14 vybraných odberných miest.

Registrácia je aktuálne uzatvorená. Počet ľudí, ktorí v Žiline využili možnosť prihlásiť sa na termín testovania elektronicky vopred, prevýšil 8 600.

V deň, na ktorý ste sa na testovanie objednali, vám v ranných hodinách na mobilný telefón príde pripomienková SMS. V prípade, že vám systém neodošle ani e-mail, ani SMS, nie ste registrovaný. Hoci sa niektorí rozhodli rezerváciu zrušiť alebo nad tým uvažujú, systém to už v tejto chvíli nedokáže zmeniť.

Termín testovania, na ktorý ste sa prihlásili, je neprenosný. V prípade, že sa ho rozhodnete nevyužiť, prepadá. Nie je možné naň namiesto vás poslať inú osobu. Na objednaný termín prišli na odberné miesto min. 5 minút vopred.

Ak ste dostali potvrdzujúci e-mail, prípadne pripomienkovú SMS, nie je potrebné, aby ste sa na odbernom mieste preukazovali vytlačeným e-mailom. V systéme ste registrovaný, no potrebné je preukázať sa občianskym preukazom. Nezabudnite naň, bez neho nebude testovanie možné.

Vstup pre registrovaných ľudí bude na odberných miestach vyznačený, prosíme ale o trpezlivosť a vzájomne rešpektovanie sa. Mapky vstupov k odberných miestam nájdete na stránke: https://koronavirus.zilina.sk/celoplosne-testovanie. Žiadame o rešpektovanie pokynov obsluhujúceho personálu.

Žilinčania môžu okrem 14 odberných miestností s elektronickou rezerváciou termínu vopred, navštíviť počas víkendového testovania v Žiline aj ktorúkoľvek z pripravených 38 odberných miestností v 28 rôznych lokalitách v meste, a to bez registrácie.

Odberné miesta budú ľuďom k dispozícii od 8.00 do 20.00 hod. Posledný výter bude vykonaný o 19.30 hod., 19.45 hod. pri odberoch s elektronickou rezerváciou. Testovacie tímy budú mať dve prestávky: od 12.00 do 12.45 hod. (posledný výter 11.45 hod.) a od 17.00 do 17.45 hod. (posledný výter o 16.45 hod.)

Niektoré odberné miesta nebudú fungovať celý víkend. V sobotu 23. januára bude k dispozícii odberné miesto na Budatínskom hrade a v Kultúrnom dome v Zástraní. V nedeľu 24. januára budú fungovať odberné miesta v Základnej škole v Mojšovej Lúčke a v Kultúrnom dome vo Vraní.

Okrem plánovaného víkendového testovania sú v Žiline dostupné aj permanentné mobilné odberné miesta, ktoré vykonávajú testovanie na ochorenie COVID-19.

Dostupné sú na týchto miestach:

  • 5. pluk špeciálneho určenia Žilina (budova č. 18, Rajecká cesta 18),
  • Slovenský Červený kríž, Územný spolok Žilina (Moyzesova 38),
  • Regionálny úrad verejného zdravotníctva Žilina (V. Spanyola 27),
  • Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina (V. Spanyola 47A).

Skríningové testovanie svojich zamestnancov organizujú aj veľké súkromné spoločnosti na území mesta.

Podobne ako v minulom roku nie je vylúčené, že sa budú pred odbernými miestami tvoriť rady čakajúcich. Mesto preto vyzýva na prejavy spolupatričnosti, tolerancie a dodržiavanie preventívnych opatrení, najmä rozostupov.

Peter Mikloš, zdroj a foto: mesto Žilina

ZANECHAŤ ODPOVEĎ