ŽILINA: V zariadení pre seniorov Úsmev zaznamenali 26 klientov a 8 zamestnancov s COVID-19

0
292

V zariadení pre seniorov – Úsmev v Žiline zaznamenali v uplynulých dňoch 26 klientov a osem zamestnancov s pozitívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19. Po utorkovom rokovaní krízového štábu o tom informoval hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

Doplnil, že klienti zariadenia majú ľahký priebeh ochorenia. „Neboli zaznamenané vyššie telesné teploty či ťažkosti, ktoré by si vyžadovali hospitalizáciu v nemocnici. Seniori sa sťažujú na bolesti kĺbov, hlavy či slabosť, vyskytli sa prípady nechutenstva do jedla,“ uviedol Miškovčík.

V zariadení pre seniorov máme 26 klientov s ochorením COVID-19, ale urobili sme všetky opatrenia, aby sme ich ochránili. A takisto aj zamestnancov zariadenia. Situácia je tam stabilizovaná, postupuje sa v zmysle vypracovaného pandemického plánu,“ povedal primátor Žiliny.

Vedenie zariadenia konzultuje podľa hovorcu mesta jednotlivé kroky s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Žiline. „O pozitívnych klientov, ktorí sú izolovaní od ostatných seniorov, sa stará vyčlenený odborný personál v päťdňových intervaloch. V stálej službe je 17-členný krízový tím, ktorý neopúšťa budovu. V zmysle zvýšených preventívnych opatrení seniorom merajú telesnú teplotu a sledujú zmeny zdravotného stavu, najmä respiračné problémy. V zariadení taktiež vykonávajú priebežne priestorovú ohniskovú dezinfekciu a dezinfekciu kontaktných plôch. Testovanie na ochorenie COVID-19 je zabezpečované priebežne, v zmysle pravidiel a podľa pokynov RÚVZ,“ dodal Miškovčík.

Úsmev – zariadenie pre seniorov v Žiline má kapacitu pre 64 klientov, personál tvorí 34 pracovníkov.

-BA- zdroj: TASR, foto: usmev.zilina.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ