TURČIANSKE TEPLICE: Poukážky dostane každý obyvateľ, ktorý má viac ako 18 rokov a nemá podlžnosti voči mestu

0
565
Poukážky spolu s kalendárom si môžete vyzdvihnúť od 11. januára 2021.

Samospráva Turčianskych Teplíc začne s vydávaním mestských poukážok obyvateľom. Tí ich môžu využiť pri platení na kultúrnych podujatiach, či ako zľavu z poplatku za komunálny odpad. Informovala o tom radnica na oficiálnej stránke mesta.

Obyvatelia si budú môcť poukážky spolu s kalendárom vyzdvihnúť od 11. januára. „Mesto ich bude vydávať v otváracích hodinách klientskeho centra vo vestibule mestského úradu. Konkrétne dni a presný čas vydávania poukážok a kalendárov spresní v časovom predstihu, s prihliadnutím na protipandemické opatrenia a nariadenia hlavného hygienika SR proti šíreniu ochorenia COVID-19,“ uviedla radnica.

Poukážky dostane každý obyvateľ, ktorý má viac ako 18 rokov a nemá podlžnosti voči mestu. Využiť ich môže pri platení vstupného na kultúrnych podujatiach, pri návšteve Galérie Mikuláša Galandu či kina Turiec, na kúpalisku Vieska, pri športových činnostiach, doprave, sociálnych a komunitných službách alebo aktivitách škôl a školských zariadení v meste.

Zavedením poukážkového systému sa samospráva snaží priniesť prvok priamej demokracie do správy vecí verejných, je príspevkom z mestského rozpočtu určeným na úhradu rôznych služieb. Poukážkami sa mesto tiež snaží motivovať občanov k včasnej a úplnej úhrade miestnych daní a poplatkov.

-BA- zdroj: TASR, foto: Mesto Turčianske Teplice

ZANECHAŤ ODPOVEĎ